Szampon do wrażliwej skóry głowy – czego szukać w szamponie do wrażliwej skóry głowy

Czy skóra może być wrażliwa na dotyk?

Szampony do wrażliwej skóry głowy są dostępne na rynku, ale należy zwracać uwagę na ich skład. Ponieważ skóra głowy jest taka sama jak twarz, należy ją traktować z delikatną troską. Jeśli zauważysz, że Twoja skóra głowy staje się coraz bardziej wrażliwa, powinieneś skonsultować się z dermatologiem. Ten artykuł pomoże Ci ustalić przyczynę problemu ze skórą głowy, dowiedzieć się, czego szukać w szamponie do wrażliwej skóry głowy i jak znaleźć naturalne środki zaradcze.

Objawy wrażliwej skóry głowy

Co to jest wrażliwa skóra głowy? Jest to częsta przypadłość, która może być spowodowana przez wiele różnych czynników, w tym warunki klimatyczne, zanieczyszczenia i stres. Co więcej, wrażliwa skóra głowy jest często oznaką innych poważnych chorób skóry, takich jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry. Stan zapalny skóry głowy może powodować bóle głowy. Może być także skutkiem nadmiernego ciepła, substancji chemicznych zawartych w szamponach lub zmian hormonalnych.

Niektóre z typowych objawów wrażliwej skóry głowy to mrowienie, swędzenie, ból lub opuchlizna. W skrajnych przypadkach objawy te mogą wskazywać na nadwrażliwą skórę głowy. Ważne jest jednak, aby ustalić przyczynę problemu. Niektóre z najczęstszych przyczyn nadwrażliwości skóry głowy to niezrównoważona dieta, niewłaściwe szampony, narażenie na pewne warunki klimatyczne i stres. Poniżej wymieniono kilka najczęstszych objawów wrażliwej skóry głowy – sekcja ta została zaczerpnięta ze strony salonurodyewa.pl.

Składniki szamponów do wrażliwej skóry głowy

Wybór szamponu do wrażliwej skóry głowy jest ważny z wielu powodów. Wiele osób cierpi z powodu wrażliwej skóry głowy, a odpowiednie składniki mogą ją ukoić i odżywić. Aby ukoić i odżywić skórę głowy, szukaj szamponu zawierającego łagodzący owies. Poniższe składniki są często spotykane w szamponach do wrażliwej skóry głowy:

Zidentyfikuj przyczynę wrażliwości skóry głowy. Może być ona spowodowana czynnikami środowiskowymi, chemicznymi składnikami produktów do pielęgnacji włosów lub stresem fizycznym czy emocjonalnym. Gdy już wiesz, co jest przyczyną nadwrażliwości, możesz dobrać odpowiednią kurację. Poniżej wymieniono kilka najczęstszych przyczyn. Aby znaleźć szampon, który będzie dla Ciebie odpowiedni, przeczytaj etykietę i listę składników. Zdziwisz się, jak wiele szamponów do wrażliwej skóry głowy zawiera ostre substancje chemiczne.

Powszechnie występujące chemiczne substancje drażniące w szamponach do wrażliwej skóry głowy

Niektóre z powszechnie występujących chemicznych substancji drażniących w szamponach do wrażliwej skóry głowy to laurylosiarczan sodu/laurylosiarczan sodu, wyjątkowo silny środek myjący. Laurylosiarczan sodu może powodować suchość, swędzenie lub łuszczenie się skóry głowy. Etanoloaminy są silnymi środkami wysuszającymi. Benzoesan benzylu jest naturalnym składnikiem balsamu peruwiańskiego i olejków eterycznych, ale prawo UE wymaga umieszczenia go na osobnej liście. Jeśli jesteś wrażliwa na te substancje chemiczne, najlepszym sposobem ochrony skóry głowy jest stosowanie produktów bezzapachowych.

Oprócz tych składników, wiele produktów do pielęgnacji włosów zawiera ostre składniki, które mogą podrażniać wrażliwą skórę głowy. Składniki te często zmywają ochronny płaszcz kwasowy skóry głowy, powodując, że staje się ona wyjątkowo wrażliwa. Objawy mogą się nasilać przy częstym stosowaniu ostrych szamponów, co wskazuje na nadwrażliwość. Aby uniknąć tych drażniących składników, spróbuj znaleźć szampon hipoalergiczny. Większość szamponów hipoalergicznych zawiera łagodne środki powierzchniowo czynne, które delikatnie oczyszczają, nie wysuszając skóry głowy. Mogą one usunąć nadmiar oleju, brud i łuszczenie się skóry głowy bez powodowania dalszych podrażnień.

Naturalne środki zaradcze dla wrażliwej skóry głowy

Jeśli cierpisz z powodu wrażliwej skóry głowy, nie jesteś sam. Około 60% kobiet i 40% mężczyzn doświadcza tej dolegliwości. Jest ona związana z kilkoma schorzeniami, w tym łupieżem i infekcjami. Niektóre osoby mogą mieć nadwrażliwą skórę głowy. Ból skóry głowy jest często wynikiem niedostatecznego nawilżenia lub podrażnień spowodowanych produktami do pielęgnacji włosów. Istnieje wiele sposobów łagodzenia bólu skóry głowy, w tym stosowanie produktów miejscowych i przestrzeganie diety bogatej w kwasy tłuszczowe omega-3.

Ajurweda ma na celu leczenie bólu skóry głowy poprzez równoważenie doshas (energii biologicznych, które rządzą ciałem, umysłem i emocjami). Pierwszym etapem jest zaburzenie równowagi Kapha, po którym następują zakłócenia w Pitta i Vata. Kiedy Kapha jest zaostrzona, mieszki włosowe są ciężkie i nieprzyjemne w dotyku. Ajurwedyjskie środki zaradcze na ból wrażliwej skóry głowy różnią się w zależności od przyczyny.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts