Zwiotczała skóra po utracie wagi

Zwiotczała skóra po utracie wagi

Nadmiar skóry po utracie wagi jest bardzo powszechny i można go uniknąć, stosując ścisłą dietę o obniżonej kaloryczności i uprawiając intensywną aktywność fizyczną. Jednak w pewnych sytuacjach utrzymanie nadmiaru skóry może okazać się trudne. W tym artykule omówimy przyczyny tego stanu i sposoby zapobiegania mu. Jeśli zauważysz, że po utracie wagi Twoja skóra jest nadmiernie napięta, może to być spowodowane zbyt dużą utratą wagi.

Nadmiar skóry po utracie wagi

Po znacznej utracie wagi nierzadko pojawia się nadmiar skóry. Nadmiar skóry może być problemem zdrowotnym, powodować częste infekcje i upośledzać sprawność funkcjonalną – część ta pochodzi od redaktora portalu borntotravel.pl. Nie musisz jednak żyć z tym problemem wiecznie. Istnieją sposoby leczenia nadmiaru skóry po utracie wagi. Jeśli chcesz zmniejszyć lub wyeliminować ten problem, powinieneś skonsultować się z lekarzem specjalistą. W tym artykule omówiono niektóre z dostępnych opcji.

W celu usunięcia nadmiaru skóry i tkanki, która zwisa z ciała po utracie wagi, można wykonać zabieg chirurgiczny zwany lipektomią pasową. W zależności od rozległości nadmiaru skóry chirurg plastyczny może również nadać kontur pozostałej tkance. Dokładna technika zależy od budowy anatomicznej pacjenta. Niektóre osoby wybierają tę opcję w swojej sytuacji. Procedura ta poprawi wygląd pacjenta poprzez usunięcie nadmiaru skóry, która jest obwisła lub wystaje z ciała.

Przyczyny

Po utracie wagi prawdopodobnie zauważyłeś, że Twoja skóra nie jest już napięta i elastyczna. Skóra straciła swoją elastyczność, przez co jest podatna na częste infekcje i stany zapalne. Nadwaga jest naturalną przyczyną braku samoświadomości, może jednak utrudniać wykonywanie ćwiczeń i zwykłych czynności. Ponadto może to prowadzić do rozpadu skóry i bólu. W badaniu podłużnym prawie połowa pacjentów zgłaszała ból lub owrzodzenia skóry po utracie wagi.

Możliwe, że po utracie wagi zauważyłeś dodatkową skórę. Może się ona pojawić na ramionach lub pod brodą. Może także utworzyć woreczek w żołądku. Może pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, nawet jeśli utrata wagi następowała bardzo powoli. Oto kilka przyczyn zwiotczenia skóry po utracie wagi:

Zabiegi

Jeśli niedawno schudłaś, możesz się zastanawiać, jakie są najlepsze zabiegi na zwiotczałą skórę. Trening siłowy to doskonały sposób na zastąpienie utraconego tłuszczu mięśniami, dzięki czemu skóra będzie wyglądała na bardziej napiętą. Jeśli jednak nadal masz nadmiar skóry, zabiegi niechirurgiczne będą nieskuteczne. Oto kilka opcji, które warto rozważyć. Zabiegi niechirurgiczne napinają skórę, ale mają pewne ograniczenia. Chirurgia plastyczna może być najlepszym rozwiązaniem w przypadku dużej ilości fałdów skórnych.

Ćwiczenia fizyczne to doskonały sposób na napinanie obwisłej skóry. Możesz także zacząć ćwiczyć ponownie, aby zapobiec ponownemu przybieraniu na wadze. Ćwiczenia takie jak wypychanie miednicy, mostki i przysiady pomogą Ci ujędrnić skórę i zapobiec jej wiotczeniu. W ciągu kilku tygodni możesz zauważyć znaczną redukcję zwiotczałej skóry. Regularne wykonywanie tych ćwiczeń pozwoli Ci uzyskać ciało, o jakim zawsze marzyłeś.

Zapobieganie

Choć najlepszym sposobem zapobiegania wiotczeniu skóry po utracie wagi jest stopniowe zmniejszanie masy ciała, istnieje kilka innych czynników, które odgrywają rolę w zapobieganiu nadmiarowi skóry. Na przykład szybka utrata wagi najprawdopodobniej doprowadzi do nadmiernej utraty skóry, ponieważ nie będzie ona miała czasu na dostosowanie się do nagłego spadku rozmiaru. Ponadto szybka utrata wagi nie spowoduje szybkiego spalania kalorii pochodzących z tłuszczu, więc w organizmie pozostanie nadmiar tkanki beztłuszczowej.

Twoja skóra potrzebuje odpowiedniej ilości kolagenu i elastyny, aby zachować elastyczność. Ćwiczenia fizyczne są istotnym elementem pielęgnacji skóry, a ćwiczenia oporowe pomogą Ci zbudować beztłuszczową tkankę mięśniową i zmniejszyć widoczność obwisłej skóry. Kolejnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest dieta. Oprócz zbilansowanej diety, należy także pić dużo wody. Dieta bogata w przeciwutleniacze ma zasadnicze znaczenie, a kwasy tłuszczowe omega-3 zawarte w rybach są znane z tego, że zwiększają elastyczność skóry.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts