Wrażliwa skóra twarzy – co stosować, a czego unikać

Wrażliwa skóra twarzy - co stosować, a czego unikać

Co stosować do wrażliwej skóry twarzy? Oto przegląd najlepszych opcji. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej o filtrach przeciwsłonecznych, łagodnych środkach nawilżających i złuszczających środkach oczyszczających. Po przeczytaniu tych informacji będziesz na dobrej drodze do uzyskania lśniącej i gładkiej skóry twarzy. Ale czego powinnaś unikać? Nie zapominaj o stosowaniu retinolu! Jest to silny składnik, ale jego działanie będzie skuteczne tylko wtedy, gdy będziesz go stosować oszczędnie.

Złuszczające produkty oczyszczające

Istnieje kilka rodzajów złuszczających produktów oczyszczających przeznaczonych do wrażliwej skóry twarzy. Zazwyczaj są one łagodniejsze niż chemiczne środki złuszczające, które mogą podrażniać skórę. Niektórzy dermatolodzy przedkładają chemiczne środki złuszczające nad fizyczne. Patricia Wexler, profesor kliniczny w Mount Sinai Hospital, zaleca stosowanie fizycznych środków złuszczających, które wykorzystują bardzo drobne cząsteczki do usuwania wierzchniej warstwy skóry. Ten rodzaj produktu oczyszczającego może również pozostawić skórę gładką i świeżą, a dr Marchbein zaleca nawilżanie skóry bezpośrednio po jego użyciu, aby zapobiec podrażnieniom.

Złuszczający preparat Shiseido zawiera składniki, które nie pozbawiają skóry jej olejków eterycznych. Zawiera skórkę cytryny i cukier, które działają jak miecz obosieczny, oczyszczając i nawilżając skórę. To dobry wybór dla matowej, łuszczącej się skóry, zalecany dla skóry suchej, wrażliwej i mieszanej – ten cytat pochodzi bezpośrednio z serwisu urodaodnowa.pl. Składniki zawarte w tym preparacie wygładzają drobne zmarszczki, rozszerzone pory i ziemistość skóry.

Retinol

Retinol jest skutecznym środkiem do pielęgnacji skóry suchej, starzejącej się i ze zmarszczkami mimicznymi, ale jeśli masz wrażliwą skórę twarzy i twarzy, możesz unikać jego stosowania. Ten aktywny składnik produktów do pielęgnacji skóry może wywoływać zaczerwienienia, kłucie lub łuszczenie się skóry, a także zaostrzać stany takie jak trądzik różowaty i okołoustne zapalenie skóry. Z tych powodów przed rozpoczęciem stosowania jakichkolwiek produktów zawierających retinol najlepiej skonsultować się z dermatologiem.

Najlepsza ilość retinoidu dla wrażliwej skóry twarzy to ilość wielkości ziarnka grochu. Jak w przypadku każdego nowego produktu do pielęgnacji skóry, ważne jest jednak, aby stosować go ostrożnie. Klasyczne zalecenia dermatologów dotyczące dawkowania to ilość wielkości ziarnka grochu, a stosowanie większej ilości może prowadzić do nasilenia podrażnień. Zacznij więc od oszczędnego stosowania retinolu na twarz i stopniowo zwiększaj częstotliwość jego stosowania.

Łagodne środki nawilżające

Chociaż okazjonalne uczulenie na pewne produkty jest powszechne, wrażliwa skóra twarzy jest stanem niezwykłym. Jeśli jednak uczulenie jest trwałe i utrzymuje się przez kilka tygodni lub miesięcy, oznacza to, że Twoja skóra może być bardziej wrażliwa niż zwykle. Łagodne środki nawilżające do wrażliwej skóry twarzy zostały opracowane z myślą o rozwiązaniu tych problemów. W tym artykule omówiono, jak wybrać produkt odpowiedni dla Twojej wyjątkowej skóry.

Kremy łagodzące do skóry wrażliwej zawierają składniki, które koją skórę i łagodzą stany zapalne. Składniki takie jak mąka z ziaren owsa i kojący owoc dzikiej róży działają łagodząco na skórę i mogą pomóc w zmniejszeniu zaczerwienienia. Kwas hialuronowy to kolejny składnik, który pomaga ukoić i uelastycznić wrażliwą skórę poprzez zasysanie wody do skóry. Kwas hialuronowy to naturalna substancja o konsystencji żelu, która wiąże się z wodą, aby przywrócić skórze nawilżenie.

Krem przeciwsłoneczny

Dobry krem przeciwsłoneczny do wrażliwej skóry twarzy musi zawierać składniki, które są wystarczająco łagodne dla osób o różnych typach skóry. Mineralne filtry blokujące promieniowanie UV są idealne dla skóry wrażliwej, podobnie jak łagodzące probiotyki i wyciąg z kurkumy. Są one również niedrogie, więc każdy może sobie na nie pozwolić. Czytaj dalej, aby poznać niektóre z najlepszych opcji. Poniżej przedstawiam kilka moich ulubionych. Poniżej znajdują się najlepsze filtry przeciwsłoneczne dla skóry wrażliwej.

Najlepszy filtr przeciwsłoneczny dla skóry wrażliwej powinien być nakładany 15 minut przed wyjściem na zewnątrz. Niektóre preparaty mogą podrażniać skórę, powodując pieczenie, zaczerwienienie lub inne reakcje. Zawsze testuj nowe produkty, zanim zastosujesz je na skórę, i trzymaj się zaufanych marek. Możesz także wypróbować produkty z drogerii i produkty naturalne. I są one zatwierdzone przez dermatologów. Najważniejsze, aby znaleźć produkt bezpieczny dla Twojego typu skóry.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts