Wrażliwa skóra twarzy podczas golenia – czego należy używać

Wrażliwa skóra twarzy podczas golenia - czego należy używać

Podczas golenia twarz potrzebuje dobrego olejku przed goleniem, który zmiękczy zarost. Następnie należy ją dokładnie nawilżyć za pomocą peelingu do twarzy lub ciepłej wody. Po goleniu użyj balsamu po goleniu z aloesem lub płatkami owsianymi. Produkty te są doskonałe dla wrażliwej skóry twarzy. Działają łagodząco i zapobiegają podrażnieniom. Dzięki nim golenie będzie o wiele bardziej komfortowe.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z parisbeauty.pl

Olejek przed goleniem

Jeśli chcesz się dokładnie i dokładnie ogolić, użyj olejku przed goleniem. Powinien on być stosowany po umyciu twarzy i przed goleniem. Pamiętaj, aby dokładnie wmasować olejek przed goleniem. Nie powinieneś czuć się tłusty ani podrażniony, ponieważ olejek będzie stosowany pod krem do golenia. Unikaj zbyt częstego stosowania tego produktu, ponieważ spowoduje on zatkanie maszynki elektrycznej. Przed goleniem energicznie wetrzyj olejek w skórę, ponieważ pomoże to usunąć włoski z twarzy i umożliwi przycięcie ich blisko powierzchni.

Balsam po goleniu

Balsam po goleniu do wrażliwej skóry twarzy może pomóc złagodzić podrażnienia spowodowane goleniem i ograniczyć wrastanie włosków. Ten łagodzący balsam zawiera składniki takie jak płatki owsiane, mentol i miętę, które zapobiegają podrażnieniom twarzy i zapewniają skórze uczucie świeżości po goleniu. W utrzymaniu świeżości i gładkości skóry może pomóc wiele różnych produktów po goleniu – od perfumowanych płynów po goleniu dla mężczyzn po balsamy do wrażliwej skóry twarzy.

Żel aloesowy

Być może słyszałeś o żelu aloesowym, ale czy próbowałeś go wcześniej? Możesz go kupić w aptece, ale może on zawierać konserwanty i rozcieńczalniki. Świeży żel aloesowy jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ jest mniej prawdopodobne, że zawiera te składniki. W końcu jest on wytwarzany z rośliny. Jeśli nie jesteś pewien, dla pewności spróbuj najpierw zastosować plaster antyalergiczny.

Płatki owsiane

Płatki owsiane to dobry środek nawilżający do twarzy. Ich właściwości przeciwzapalne i antybakteryjne chronią skórę przed wolnymi rodnikami, które powodują stres oksydacyjny i starzenie się skóry. Płatki owsiane są bogate w awenantramidy, roślinną grupę chemiczną. Oprócz właściwości antybakteryjnych, płatki owsiane mają również właściwości ściągające, przeciwgrzybicze i ściągające.

Brzytwy z łagodnymi ostrzami

Gdy szukasz nowej brzytwy, masz do wyboru wiele różnych produktów. Dla osób o wrażliwej skórze twarzy dobre są maszynki bezpieczne i z jednorazowymi ostrzami. Bezpieczne maszynki do golenia są bardziej przyjazne dla środowiska i mogą służyć przez wiele lat, a ponadto mają tylko jedno ostrze, co minimalizuje podrażnienia. Bezpieczne maszynki do golenia z ostrzami fazowanymi są przeznaczone dla mężczyzn z grubymi lub kręconymi włosami. Bezpieczne maszynki do golenia są najlepszym rozwiązaniem dla osób o wrażliwej skórze, ale początkujący powinni zawsze zapoznać się z instrukcją przed zakupem takiej maszynki.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts