Jakie są zabiegi usuwające zwiotczałą skórę?

Jakie są zabiegi usuwające zwiotczałą skórę?

Laserowy resurfacing, panniculektomia i liposukcja to jedne z różnych zabiegów dostępnych w przypadku zwiotczałej skóry. Dostępne są niechirurgiczne liftingi twarzy, które nie pozostawiają żadnych blizn. Możesz umówić się na wizytę przez Internet i przybliżyć się do zabiegu. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o różnych metodach leczenia zwiotczałej skóry, przeczytaj ten artykuł. Uzyskasz w ten sposób wgląd we wszystkie możliwości leczenia.

Liposukcja

Zabieg bariatryczny lub długotrwała dieta mogą poprawić stan zdrowia i samoocenę, ale należy pamiętać, że mogą one również spowodować, że pacjent będzie miał luźną i obwisłą skórę. Liposukcja może zmniejszyć ilość tłuszczu i napiąć skórę, ale nie może usunąć zwiotczałej skóry. Może jednak zmniejszyć widoczność zwiotczałej skóry, co pozwala uzyskać szczuplejszą sylwetkę.

Laserowy resurfacing

Przed poddaniem się zabiegowi laserowego resurfacingu zwiotczałej skóry należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Dermatolog omówi z Tobą Twoje cele kosmetyczne i zbada Twoją skórę. Zabieg może powodować skutki uboczne o nasileniu od łagodnego do poważnego. W okresie gojenia może wystąpić ból i obrzęk, a skóra może być trwale zaróżowiona lub zaczerwieniona – ten element tekstu pochodzi z portalu serumpieknosci.pl. Po zabiegu należy zastosować makijaż, aby ukryć dotknięty obszar. Resurfacing laserowy nie jest lekarstwem na nadmiar skóry, dlatego należy w miarę możliwości unikać promieniowania słonecznego UV.

Exilis Elite

Exilis Elite to zabieg na zwiotczałą skórę, w którym wykorzystuje się precyzyjną technologię fal radiowych do podgrzewania docelowych obszarów i niszczenia komórek tłuszczowych. Zabieg ten napina i ujędrnia luźną skórę, zmniejsza zmarszczki i redukuje zwiotczałą skórę. Zabieg jest bezbolesny i skuteczny w przypadku większości pacjentów. Zabieg może trwać od 15 minut do dwóch godzin i nie ma przestojów. U niektórych pacjentów po zabiegu występuje lekkie zaczerwienienie i zaróżowienie. Po zabiegu pacjent może wrócić do swoich codziennych zajęć.

Panniculektomia

Zabieg ten może pomóc w usunięciu obwisłej skóry i przywróceniu jej młodzieńczej objętości. Czas rekonwalescencji po panniculektomii zależy od kilku czynników. Operacja może trwać do dwóch tygodni, a podczas rekonwalescencji pacjent może być zmuszony do noszenia odzieży podtrzymującej. W okresie rekonwalescencji mogą być podawane leki przeciwbólowe. Pacjent powinien dokładnie przestrzegać zaleceń pooperacyjnych, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia powikłań. Blizny po panniculektomii prawdopodobnie zbledną w ciągu kilku miesięcy.

Lifting ciała

Lifting ciała jest zabiegiem chirurgicznym mającym na celu napinanie i modelowanie obwisłej, luźnej skóry. Zabieg może być wykonywany na wielu obszarach ciała, takich jak pośladki, plecy, uda, biodra, ramiona i piersi. W tych miejscach często pojawia się obwisła skóra po znacznej utracie wagi lub obwisła skóra może być wynikiem niewłaściwego odżywiania, ekspozycji na słońce lub uwarunkowań genetycznych.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts