Ginekologia estetyczna – zadbaj o kobiece sprawy

Ginekologia estetyczna to dziedzina medycyny, która pozwala na odmłodzenie i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania pochwy. Sprawdź!

Poród, menopauza starzenie się i inne naturalne czynniki nie są obojętne dla anatomii pochwy. Pod ich wpływem powstają zmiany (zwiotczenie pochwy, suchość, bolesność podczas seksu, wysiłkowe nietrzymanie moczu), które mają znaczący wpływ na komfort życia. Wiele kobiet cierpi w milczeniu, sądząc, że ich problemy są nieodwracalne. Tymczasem prężnie rozwija się dziedzina medycyny nazywana ginekologią estetyczną, która pozwala na odmłodzenie i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania pochwy przy użyciu mało inwazyjnych technik.  

Czym jest ginekologia estetyczna?

Ginekologia estetyczna to stosunkowo młoda dziedzina medycyny estetycznej. Jej celem jest przywrócenie estetyki pochwy oraz prawidłowego funkcjonowania tego narządu. Zabiegi ginekologii estetycznej mogą również obejmować takie części kobiecej strefy intymnej, jak wargi sromowe, łechtaczka czy punkt G. W efekcie poprawie ulega nie tylko wygląd, ale też sprawność narządów intymnych, a tym samym – satysfakcja ze stosunków seksualnych.

Kiedy warto skorzystać z ginekologii estetycznej?

Jeśli w ostatnim czasie Twoje życie seksualne straciło na jakości, warto rozważyć zabieg ginekologii estetycznej. Przyczyną może być utrata sprężystości i elastyczności pochwy oraz otaczających ją mięśni. Wybierz się do zaufanej kliniki medycyny estetycznej i skorzystaj z porady specjalisty, który dobierze odpowiednią terapię dla Ciebie.

Wskazania do zabiegów ginekologii estetycznej to m.in.:

  • wiotkość pochwy,
  • swędzenie i suchość pochwy,
  • uczucie dyskomfortu,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • bolesność podczas stosunków.

Laserowe obkurczanie pochwy – co warto wiedzieć?

Zdecydowanie najczęściej wybieranym przez pacjentki zabiegiem ginekologii estetycznej jest laserowe obkurczanie pochwy, na przykład przy pomocy lasera Fotona Intima. Zabieg jest mało inwazyjny, nie wymaga długiej rekonwalescencji, pozwala na szybki powrót do normalnej aktywności i co najważniejsze – przynosi spektakularne efekty. Jak podkreślają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie: ogromną popularność laserowa rewitalizacja pochwy zyskała dzięki działaniu na kilka problemów naraz. Laser przede wszystkim obkurcza pochwę i poprawia jej napięcie. Dzięki wzmocnieniu śluzówki poprawia również jej właściwości wydzielnicze, dzięki czemu pochwa staje się lepiej nawilżona. Ten wszechstronny zabieg ginekologii estetycznej przynosi też ulgę w wysiłkowym nietrzymaniu moczu. W rezultacie terapii zwiększa się popęd seksualny, satysfakcja ze stosunków płciowych oraz pewność siebie.

Na czym dokładnie polega obkurczanie pochwy laserem?

Laserowe zwężanie pochwy odbywa się w warunkach ambulatoryjnych, w komfortowej atmosferze i przy zachowaniu pełnej dyskrecji. Wykonywane jest przez lekarza i nie różni się praktycznie od zwykłego badania ginekologicznego. Specjalista wprowadza głowicę urządzenia do pochwy pacjentki. Laser emituje energię, która powoduje mikrouszkodzenia w tkance pochwy, ale nie narusza jej ciągłości i nie powoduje krwawienia. Pobudzone zostają naturalne procesy regeneracyjne, polegające na wzmożonej produkcji kolagenu i elastyny. W rezultacie odmłodzeniu ulegają zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne części intymne. Tkanka wzbogacona o nowy kolagen, staje się bardziej napięta i elastyczna. Ograniczone zostaje jej ponowne rozszerzanie się i zmniejsza się ryzyko rozluźnienia mięśni dna macicy.

Zabieg trwa około 15-30 minut i wykonywany jest najczęściej w serii 1-3 sesji. Optymalne efekty pojawiają się po miesiącu i utrzymują się przez około dwa lata.W razie innych pytań dotyczących ginekologii estetycznej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts