Skóra wrażliwa w czasie pandemii

Skóra wrażliwa w czasie pandemii

W czasie pandemii możesz być narażony na ryzyko posiadania wrażliwej skóry. Musisz być świadomy istnienia wirusa COVID-19, który może powodować różne rodzaje chorób skóry. Oto kilka pomocnych wskazówek dotyczących ochrony skóry. Stosuj środki odkażające do rąk, nakładaj maseczki na twarz i unikaj niedoboru witaminy B12. Środek do dezynfekcji rąk i maseczka na twarz pomogą Ci chronić skórę przed wirusem COVID-19.

COVID-19 powoduje choroby skóry podczas pandemii

Wirus COVID-19 jest jednym z głównych sprawców trwającej pandemii COV. Wirus ten, nazywany także koronawirusem zespołu ostrej ciężkiej niewydolności oddechowej (SARS-CoV), wpływa na wiele układów organizmu, w tym na serce, nerki, płuca i skórę. W różnych regionach geograficznych odnotowano występowanie różnych objawów skórnych. Chociaż patofizjologia i częstość występowania chorób skóry COVID-19 nie są jasne, objawy skórne mogą być sygnałem ostrzegawczym dla innych.

Środek do dezynfekcji rąk

We wczesnym okresie epidemii SARS-CoV-2 gwałtownie wzrosło zapotrzebowanie na środki do dezynfekcji rąk. Ponieważ agencje zdrowia publicznego zalecały częste mycie rąk po dotknięciu powierzchni publicznych, sprzedaż środków odkażających do rąk wzrosła. Właściciel luksusowej marki LVMH i chemiczny gigant BASF znaleźli się wśród tych, których produkty zostały wyprzedane. Studenci chemii uniwersyteckiej postanowili wypełnić tę lukę.

Maseczka na twarz

Maseczka na twarz to doskonały sposób na podrażnioną lub suchą skórę. Można ją także stosować jako środek zapobiegawczy przeciwko różnym problemom skórnym. Oprócz tego, że zapewnia nawilżenie, działa również jako bariera ochronna dla skóry. Stosując maseczkę, należy przestrzegać instrukcji producenta, aby uniknąć podrażnień. Aby prawidłowo usunąć maseczkę, należy stosować specjalistyczny krem do oczyszczania twarzy.

Niedobór witaminy B12

Co należy zrobić z niedoborem witaminy B12 w sytuacji pandemii? Badanie przeprowadzone niedawno w Izraelu wykazało, że duża ilość folianów może maskować neurologiczne i hematologiczne objawy niedoboru witaminy B12. Nadmierny poziom folianów we krwi wiąże się z gorszymi wynikami testów poznawczych i zmniejszoną objętością czerwonych krwinek, a jego występowanie można powiązać ze spożyciem w diecie zarówno folianów, jak i witaminy B12.

Ochrona skóry przed słońcem

Koronawirus, znany także jako COVID-19, wywołuje niepokój na całym świecie. Różne rządy i przywódcy podjęli zdecydowane działania w celu kontroli rozprzestrzeniania się tej choroby. W wielu stanach nakazano obywatelom pozostanie w domach i unikanie słońca w okresie największego narażenia na kontakt z wirusem. Z tego powodu wiele osób spędza mniej czasu na świeżym powietrzu. Nie oznacza to jednak, że nie należy chronić skóry przed słońcem. Fundacja na rzecz Walki z Rakiem Skóry (Skin Cancer Foundation) zaleca noszenie filtrów przeciwsłonecznych i regularne sprawdzanie skóry pod kątem podejrzanych zmian.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts