Maści na starzenie się skóry – co stosować

Czy wiotkość skóry może ustąpić samoistnie w ciągu 12 miesięcy?

Maści na starzenie się skóry zawierają głównie składniki przeciwstarzeniowe, takie jak witamina C, kwas hialuronowy i retinol. Składniki te działają poprzez tymczasowe obrzęknięcie skóry, dzięki czemu zmarszczki stają się mniej widoczne. Jednak gdy tylko przestaniesz stosować te produkty, skóra powróci do normalnego funkcjonowania. Efekt jest więc tymczasowy – preparaty te dadzą Ci jedynie wrażenie szybszych rezultatów.

retinol

Maść retinolowa na starzenie się skóry składa się z kwasu, który jest przekształcany w krem lub balsam. Związek ten jest znany od wieków i stanowi pochodną witaminy A. Retinol jest jednym z najskuteczniejszych produktów odmładzających skórę dostępnych na rynku. Można zacząć od niskiego stężenia retinolu i z czasem zwiększać jego stężenie.

Witamina C

Wiele produktów do pielęgnacji skóry zawiera witaminę C, ale najskuteczniejsze są preparaty stosowane miejscowo. Stosowana bezpośrednio na skórę witamina C zwiększa stężenie przeciwutleniacza w skórze – część ta jest produktem wysiłku ekipy portalu dlaczego.edu.pl. Witamina ta zwalcza wolne rodniki i może pomóc w ochronie przed zmianami przedrakowymi wywołanymi przez promieniowanie ultrafioletowe. Ponadto jest ona doskonałym naturalnym środkiem nawilżającym, poprawiającym koloryt i strukturę skóry. Codzienne stosowanie preparatu pomaga zachować młody i zdrowy wygląd skóry.

Kwas hialuronowy

Choć jest mało prawdopodobne, aby kwas hialuronowy w maści na starzenie się skóry wypełnił Twoje blizny potrądzikowe, substancja ta może być stosowana w celu odmłodzenia wyglądu skóry. Dermatolodzy stosują kwas hialuronowy w wypełniaczach dermalnych, aby wygładzić nierówności na nosie i poprawić amortyzację stóp. Związek ten może również pomóc w utrzymaniu nawilżenia i wzmocnić barierę ochronną skóry.

Witamina E

Miejscowe stosowanie witaminy E jest stosowane od stuleci. Występuje ona w różnych formach, począwszy od stosowania olejków na skórę, a skończywszy na nowoczesnych preparatach kosmetycznych. Podstawową rolą witaminy E stosowanej miejscowo jest ochrona skóry przed promieniowaniem UV i przeciwdziałanie uszkodzeniom związanym ze starzeniem się skóry. Witamina ta jest znanym antyoksydantem, który jest powiązany z kilkoma innymi substancjami. Niewiele jest jednak informacji na temat tego, w jakim stopniu witamina E może przenikać przez skórę.

Koenzym Q10

Jeśli szukasz preparatu do pielęgnacji skóry, który zawiera wysoki poziom koenzymu Q10, powinieneś rozważyć produkt zawierający tę substancję. Preparaty te stanowią doskonałe połączenie składników przeciwstarzeniowych i wiedzy z zakresu pielęgnacji skóry. Poprawiając poziom Q10 w skórze, mogą one redukować oznaki starzenia się skóry i zapewniać właściwości antyoksydacyjne. A czy jest na to lepszy sposób niż maść?

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts