Obwisła skóra po cesarskim cięciu – co robić

Obwisła skóra po cesarskim cięciu - co robić

Ciało kobiety po cesarskim cięciu nie zacieśni się od razu, ale jej skóra z pewnością będzie przez jakiś czas obwisła. Uszkodzony kolagen nie jest w stanie ściągnąć z powrotem dodatkowej skóry. Mimo że nowy kolagen i elastyna napną luźną skórę, minie kilka miesięcy zanim zaczną działać. Ćwiczenia, kremy miejscowe i okłady na ciało nie pomogą w napięciu luźnej skóry. Jedyną procedurą naprawczą jest zabieg chirurgiczny.

Odpoczynek

Pomimo radości z narodzin nowego dziecka, u kobiet po cesarskim cięciu często występuje zwiotczenie skóry. Blizny po cesarskim cięciu i rozstępy to częste skutki uboczne tego zabiegu chirurgicznego, a jedna na trzy Amerykanki będzie miała cesarskie cięcie. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci odzyskać skórę sprzed cesarskiego cięcia. Poniżej wymieniono trzy sposoby na zniwelowanie obwisłości skóry po cesarskim cięciu.

Ćwiczenia

Kobietom po porodzie może być trudno od razu zacząć ćwiczyć, ale kilka ćwiczeń może pomóc w odzyskaniu szczupłej sylwetki i napięciu obwisłej skóry. Mięsień poprzeczny brzucha, który jest grubym pasmem mięśni w środkowej części ciała, wspomaga podtrzymywanie skóry i pomaga w utracie wagi. Wzmocnienie tego mięśnia może również pomóc w zmniejszeniu worka powstałego po cesarskim cięciu. Trzy ćwiczenia rdzenia pomogą Ci ujędrnić mięśnie i przywrócić ciału jego kształt i napięcie. Świetnie nadają się do spalania tłuszczu i tonizowania mięśni brzucha.

Dieta

Obwisła skóra po cesarskim cięciu może być trudna do wyleczenia, ale przestrzeganie zdrowej diety jest niezbędne do przywrócenia prawidłowego metabolizmu organizmu. Zdrowe tłuszcze, świeże owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste i orzechy są korzystne dla skóry. Unikaj rafinowanych cukrów i niezdrowych tłuszczów. Pokarmy te są również bogate w przeciwutleniacze i inne korzystne związki. Pokarmy te nie tylko pomogą Ci schudnąć, ale także zachować jędrność i młody wygląd Twojej skóry.

Utrata wagi dziecka

W ciągu kilku dni i tygodni bezpośrednio po porodzie noworodki zwykle tracą znaczną ilość masy ciała. Utrata ta jest spowodowana głównie oddawaniem moczu i ograniczonym przyjmowaniem składników odżywczych. Jednak noworodki urodzone przez cesarskie cięcie mogą tracić na wadze nawet więcej niż dzieci urodzone przez pochwę, ponieważ przychodzą na świat bardziej nawodnione. Choć nadal nie wiadomo, jakie czynniki są odpowiedzialne za tę utratę wagi, warto śledzić wszelkie oznaki problemów.

Tummy tuck

Jeśli po cesarskim cięciu skóra zwiotczała, możesz mieć kilka pytań. Po pierwsze, powinnaś dać sobie trochę czasu na dojście do siebie. Kobiety po porodzie przechodzą kilka poważnych zmian, takich jak powiększenie piersi i przywrócenie równowagi hormonalnej. Potrzebują też czasu, aby nawiązać więź z nowym dzieckiem i odpocząć. Nie musisz jednak rezygnować z treningów. Nadal możesz chodzić na krótkie spacery.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts