Jak zapobiegać starzeniu się skóry

Czy wiotkość skóry może ustąpić samoistnie w ciągu 12 miesięcy?

Jeśli zastanawiałaś się, jak zapobiegać starzeniu się skóry, nie jesteś sama. Istnieje kilka prostych wskazówek, które pomogą Ci zachować młody wygląd skóry. Możesz unikać słońca, ograniczyć stres, jeść produkty o działaniu przeciwstarzeniowym i regularnie nawilżać skórę. Następnie możesz stosować preparaty z filtrem przeciwsłonecznym – cytat ten został zgłębiony przez redakcję strony Moje Piękno. Dzięki temu skóra będzie chroniona przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego UV. Starzenie się skóry jest oznaką złego stanu zdrowia, dlatego warto znaleźć najlepszą ochronę przeciwsłoneczną, na jaką Cię stać.

Ogranicz stres

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii nadmierny stres może przyczyniać się do przedwczesnego starzenia się skóry. Wysoki poziom stresu może sprawić, że będziesz wyglądać o 3,5 roku starzej. Aby zapobiec tym oznakom, dowiedz się, jak ograniczyć stres i stosuj produkty do pielęgnacji skóry z filtrem SPF. Filtr SPF nie tylko chroni skórę przed słońcem, ale także przed promieniowaniem ultrafioletowym, które w 80 procentach odpowiada za starzenie się twarzy. Aby zapobiec powstawaniu zmarszczek, codziennie stosuj krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Spożywaj pokarmy o działaniu przeciwstarzeniowym

Spożywanie pokarmów o działaniu przeciwstarzeniowym może pomóc Ci dłużej wyglądać i czuć się młodo. Istnieje kilka produktów spożywczych, które są szczególnie korzystne dla skóry, w tym różne warzywa i owoce. Grzyby są także doskonałym źródłem witaminy D, która jest ważna dla wchłaniania wapnia. Orzechy są również doskonałym źródłem błonnika, białka i tłuszczów jednonienasyconych. Rośliny strączkowe, które zawierają kwasy tłuszczowe Omega-3, są również doskonałym pokarmem przeciwstarzeniowym.

Regularnie nawilżaj skórę

Chociaż nawilżanie jest ważnym elementem codziennej pielęgnacji skóry, nie jest to gwarantowany sposób na powstrzymanie procesu starzenia się skóry i powstawania zmarszczek. Twarz jest najbardziej wrażliwym miejscem na ciele i szybciej niż inne części ciała odczuwa zmiany wilgotności. Oznacza to, że potrzebuje wilgoci, aby regenerować komórki skóry i zachować jej gładkość. Stosowanie balsamu do masażu może pomóc w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry twarzy i stymulować produkcję nowych komórek. Ponadto powinnaś stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym i nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić skórę przed szkodliwymi promieniami słonecznymi.

Unikaj promieniowania UV

Jednym z najbardziej oczywistych sposobów unikania uszkodzeń spowodowanych promieniowaniem UV jest przebywanie w pomieszczeniach zamkniętych w ciągu dnia. Choć słońce jest zawsze obecne, można ograniczyć jego działanie, nosząc długie rękawy, spodnie i okrycie wierzchnie na plażę. Największą ochronę przed promieniowaniem UV zapewniają ściśle tkane tkaniny, dlatego należy wybierać ciemne kolory i unikać noszenia mokrych podkoszulków. Ponadto należy unikać palenia tytoniu, ponieważ zwiększa ono ryzyko starzenia się skóry.

Ograniczanie zanieczyszczeń

Zanieczyszczenia, którymi oddychamy, nie są jedyną przyczyną powstawania plam starczych, ale są również odpowiedzialne za powstawanie drobnych linii i zmarszczek. Zanieczyszczenie powietrza w miastach zawiera cząsteczki PM, dwutlenek azotu i substancje chemiczne, takie jak wielopierścieniowe węglowodory aromatyczne. Zanieczyszczenia znajdujące się w tych substancjach powodują przedwczesne starzenie się skóry, a im bardziej jesteśmy narażeni na działanie zanieczyszczeń, tym więcej ich gromadzimy. Aby zapobiec tym skutkom, należy ograniczyć zanieczyszczenia w swoim otoczeniu.

Jedz papaję

Jedzenie papai ma wiele zalet zdrowotnych, w tym spowalnia oznaki starzenia. Zawiera duże stężenie witaminy C oraz enzym papainę, który jest korzystny dla ogólnego stanu zdrowia i dla skóry. Jego właściwości przeciwutleniające pomagają zachować jędrną i gładką skórę, a nawet zwalczać uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać potencjał tego owocu, możesz jeść go jako przekąskę lub dodać do ulubionego smoothie.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts