Skóra na brzuchu po ciąży – wskazówki pielęgnacyjne

Skóra na brzuchu po ciąży - wskazówki pielęgnacyjne

Skóra na brzuchu po ciąży nie jest już jędrna i sucha. Nowa skóra wymaga odpowiedniej pielęgnacji, w tym zdrowej diety i złuszczania. Oto kilka wskazówek:

Prezentujemy Państwu artykuł stworzony w harmonijnej współpracy z poprawaurody.pl

Złuszczanie skóry

Złuszczanie skóry brzucha jest dobrym pomysłem, ale kobiety w ciąży powinny skonsultować się z lekarzem prowadzącym przed użyciem jakichkolwiek produktów chemicznych lub złuszczających. Delikatny peeling raz lub dwa razy w tygodniu powinien wystarczyć, ale nie należy przesadzać z jego ilością. Należy również pamiętać, że skóra na brzuchu może stać się luźna po ciąży i należy traktować ją ostrożnie. W tym artykule przedstawimy korzyści płynące ze złuszczania skóry w czasie ciąży oraz wyjaśnimy, jak robić to bezpiecznie i skutecznie.

Nawilżanie

Chociaż skóra na brzuchu i twarzy kobiety w ciąży zmieni się po ciąży, nadal może skorzystać z dobrego środka nawilżającego. Regularne stosowanie kremu nawilżającego pomoże utrzymać skórę brzucha miękką i elastyczną. W ten sposób zmniejszy się prawdopodobieństwo powstania rozstępów. Pamiętaj jednak, aby wybrać produkt, który nie zawiera żadnych potencjalnie toksycznych składników. Ponadto pamiętaj, aby wybrać produkt przeznaczony dla kobiet w ciąży.

Ćwiczenia

Skóra na brzuchu rozciągnęła się podczas dziewięciomiesięcznej ciąży i nadal pozostaje luźna po porodzie. Chociaż nie jesteś w stanie pozbyć się dodatkowego tłuszczu z dnia na dzień, możesz napiąć luźną skórę za pomocą ćwiczeń. Najważniejszą bronią w twoim arsenale jest czas, dlatego ważne jest, aby zmieniać swoje ćwiczenia co najmniej co dwa tygodnie. Oto kilka ćwiczeń na brzuch, które pomogą Ci ujędrnić skórę.

Dieta

Dobra dieta na skórę brzucha po ciąży zawiera dużo owoców i warzyw. Jedz dużo pomarańczy, truskawek, awokado, pomidorów i szpinaku. Niezbędne jest także nawadnianie organizmu. Wypijanie ośmiu szklanek wody dziennie pomoże Ci spalić więcej kalorii. Picie wody ujędrnia także skórę brzucha. Zachowanie odpowiedniej równowagi witamin i minerałów pomoże Ci wyglądać i czuć się lepiej po ciąży.

Masło kakaowe

Jeśli stosowałaś masło kakaowe, aby przywrócić skórę brzucha do normalnego stanu, być może szukasz sposobów na utrzymanie jej w tym stanie. Masło kakaowe jest uznawane za środek zapobiegający i leczący rozstępy. Może również pomóc nawilżyć skórę i wesprzeć ją podczas rozciągania. Jeśli doświadczyłaś rozstępów w czasie ciąży, masło kakaowe może być tym, czego potrzebujesz, aby pozbyć się ich raz na zawsze.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Posts